четверг, 29 октября 2015 г.

Рівні організації життя. Методи біологічних досліджень.

Тема:   Рівні організації життя. Методи біологічних досліджень.

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів про біологію, сформувати поняття про біосистему, її основні властивості, на цій підставі визначити рівні організації живої матерії, проаналізувати особливості, властиві кожному рівню, порівняти властивості живих  і неживих систем, дати сучасне визначення життя, ознайомити учнів з основними методами біологічних досліджень. Активізувати інтерес учнів до вивчення біології.
          
                                                            Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
Питання для бесіди.
1. Які науки вивчають загальні властивості всіх організмів?
2. Як відбувався розвиток біології?
3.  Які українські вчені зробили суттєвий внесок у розвиток світової біології?
Формування теми та мети уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Великий Г. Галілей сказав: « Гідні похвали і здивування люди, які завдяки гостроті свого розуму відкрили невірність або помилковість положень, які вважаються повсюдно за правду».
-         Що таке «система»? (це сукупність взаємодіючих компонентів, яка має нові якості, що не були властиві елементам системи).
-         Опрацювання схеми « Загальна картина світу».
-         Що являє собою наукова картина світу?  (структура, яка складається з підпо-рядкованих систем).
-         Чи є системою організм? Схема №1
-         Складіть список загальних ознак життя. Схема №2.
-         Рівні організації живої матерії (заповніть таблицю №1).
-         Методи біологічних досліджень (заповніть таблицю №2).

Схема « Загальна картина світу»

Схема №1


Схема №2


Таблиця №1
Рівень організації
Які науки вивчають

Таблиця №2
Методи біологічних досліджень
          Характеристики

-         Чи існує життя на молекулярному рівні?
-         Чи можна молекулу вважати біосистемою?
-         Формулювання поняття «життя».
ІІІ. Узагальнення знань учнів.
1. Які основні властивості живого вам відомі?
2.Які рівні організації живого виділяють учені?
3.Які методи досліджень використовує біологія?
ІV. Домашнє завдання.


0 коммент.:

Отправить комментарий

 
--